Jak se připravit na focení

To je jedna z potřebných informací, první krok k pohodovému focení a tím i k žádaným výsledkům. Jak se tedy máte připravit?

Tak, abyste při focení byla v pohodě, neunavená, nevystresovaná. To znamená minimálně několik dní před focením neponocovat a raději si pořádně odpočinout, dodržovat pitný režim a vynechat alkoholické nápoje (to má vliv i na pleť) a vyvarovat se příliž namáhavé práci. Přijďte již nalíčená a upravená, případně si s sebou vezměte kamarádku, která Vám s přelíčením a s účesem v průběhu focení pomůže (to se domluvíme předem, abychom s tím počítali časově). Počítejte před focením s časovou rezervou, je lepší v klidu pár minut počkat než spěchat a rozladit se zpožděním. Přijďte v pohodlném oblečení, které neškrtí (abyste při následné obměně oblečení neměla například vytlačenou sponu či knoflík na viditelném místě na kůži).

Volné a pohodlné oblečení zdůrazním v případě, kdy máte přání se fotit bez spodního prádla, především podprsenky (ta dělá nejvíc otlaků, hlavně zboku a na zádech, kdy právě pro rušivost na fotkách vršek sundáváte). Pokud čekáte, že fotograf přijde k Vám, můžete čekat ve volném triku bez podprsenky, aby otlaky mezitím zmizely. Podobně postupujte i tehdy, pokud máme focení jinde než u Vás doma.

Vlasy je lépe mýt s předstihem (tedy ne chvíli před fotografováním), vyvarujte se lesklého make-upu. Opatrně s používáním glitrů – na párty mohou být fajn, ale při focení mohou být nejen zkrášlením, ale také po jejich opadání na oblečení už i „navíc“, případně mohou působit nežádané odlesky.

Máte-li libovolná přání ohledně focení, míst, rekvizit, řekněte mi to s předstihem. A nebojte se zeptat, vymyslet a zrealizovat lze spousta věcí a zajímavým nápadům se nebráním.